Dr. Keresztény István

E-mail cím:
Tanulmányok
1977
Általános műszaki tantárgy és fizika tanár
Pedagógiai Egyetem
Drogobics
Szakmai tapasztalat
1979 - 2001
egyetemi docens
Ungvári Nemzeti Egyetem
Megbízatások/beosztások
Egyetemi docens
Magyar Vöröskereszt tanácselnök
Tudományos minősítés/cím
1988
Pedagógiatudomány kandidátusa (Kijev) Honosítva: PhD. Pedagógiatudomány -2005.
Tudományos érdekődés
Pedagógusképzés a kisebbségi nevelési-oktatási intézmények számára
Társasági tagság
Magyar Tudományos Akadémia köztestületének tagja
főtitkár
Európai Egyetem Kijevi Kirendeltsége Doktori Iskola tagja
Családpedagógia Egyesület
Egyéb információ

Tudományos publikációk:

1. Szaharda V. V. , Keresztény István, Halász Gábor. Az optika jelentősége az oktatott fizikában. A Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Tudományos Közleményei. Szeged, –I983. 31–34. o.
  2. Szaharda V. V. , Keresztény I. Sz. Módszertani útmutatások a laboratóriumi munkákhoz az „Oktatott fizika módszertana” c. tantárgyhoz a Fizikai Kar IV. éves hallgatóinak. Ungvári Állami Egyetem. Uzsgorod, –1983. 53 o.
  3. Szaharda V. V. , Keresztény I. Sz. Módszertani útmutatások a gyakorlati foglalkozáshoz az „Oktatott fizika módszertana” c. tantárgyhoz a Fizikai Kar IV. éves hallgatói részére. Ungvári Állami Egyetem. Uzsgorod, –1984. 40 o.
  4. Szaharda V. V. , Keresztény I. Sz. V. I. Vavilov a nagy honvédő háború éveiben. Előadások tézisei a „Fizika történetének oktatása a felsőoktatási intézményekben” c. konferencián. Vladimir, –1984. 21. o.
  5. Keresztény I. Sz. , Szaharda V. V. A történelmi utalások jelentősége a fizika oktatásában a Magyar Népköztársaság általános iskoláiban a fiatalság pályaválasztásának szempontjából. Előadások tézisei a ”Fizika története az oktatásban, a középiskolákban és a felsőoktatási intézményekben” című konferencián. Vladimir, –I984. 58. o.
  6. Keresztény I. Sz. Az ifjúság pályaválasztási rendszerének irányítása a Magyar Népköztársaság oktatási intézményeiben. Az iskolások munkára nevelése és pályaválasztása. Az SZ SZ K SZ  PTA munkára nevelés és pályaválasztás T K I. Dep. № I85-85. I985. 09. 09. 77–82. o.
  7. Zimokoszov P.D. , Keresztény I. Sz., Szaharda V. V. Módszertani útmutató a tanulókkal való pályaválasztási munka szervezéséhez és levezetéséhez. Az Ukrán Pedagógiai Társaság Kárpátaljai Tagozata. Ungvár, –I985. 36 o.
  8. Sz. Keresztény, V. V. Szaharda. A magyarországi iskolákban folyó pályaválasztási munka. Iskola és Termelés № 4. Moszkva,  –I985. 6I–62. o.
  9. Keresztény I. Sz., Szaharda V. V. Az ifjúság pályaorientációja az MNK-ban. Ragyanszk Skola, № II., –I986. 88–99. o.
  10. Szaharda V. V. , Keresztény I. Sz. A fizikatanárok pályaorientációs tevékenységének tapasztalatairól az MNK iskoláiban. A fizika oktatása az iskolában. Cikkgyűjtemény. Kijev, Ragyanszka Skola, –I986. 23–27. o.
  11. Keresztény I. Sz., Szaharda V. V. A tanulók pályaorientációjának rendszere a Magyar Népköztársaság iskoláiban. Felsőoktatási intézmények közötti tudományos-gyakorlati konferencia „A tanuló ifjúság pályaválasztásának aktuális kérdései az SZKP KB XXVII. kongresszusa irányelveinek tükrében” (I987. május 14–15.). Komszomolszk–na–Amure, –1987. 109–110. o.
  12. Keresztény I. Sz., Szaharda V. V. A fakultatív foglalkozások helye a tanulók pályaorientációs rendszerében az MNK-ban. Előadások tézisei. Tudományos-gyakorlati konferencia a tanuló ifjúság pályaválasztási szándékainak alakításáról. Novokuznyeck, –1987. 87–89. o.
  13. Keresztény I. Sz. A pályaorientációs tevékenység rendszere a Magyar Népköztársaság középiskoláiban. A kandidátusi disszertáció tézisei. Kijev, –1988. 22 o.