Vizuális és Zenepedagógiai Látókör Műhely

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán belüli működtetője a Művészeti Nevelési Tanszék két szakcsoportja: az Ének-zenei szakcsoport és a Vizuális szakcsoport.

A Műhely 2011-ben alakult a vizuális és zenei nevelés megújítása érdekében. A műhelyben együttmunkálkodó oktatók úgy látják, hogy a kar hatékonyabb működéséhez fontos az oktatás egy-egy szegmensének az innoválása és marketing tevékenysége.

A műhely irányítója: Hovánszki Jánosné főiskolai docens ( )

A Műhely működtetésének célja, hogy összegyűjtse a zenei és vizuális tapasztalatokat, hozzájáruljon a művészetek nyelvrendszerével, fogalomrendszerével, kreatív technikákkal az élményközpontú oktatáshoz, felkutassa a művészeti nevelés leghatékonyabb módszereit, rendszerbe foglalja a tanszék tagjainak sokrétű kutatómunkáját, segítse a művészetbefogadás érzelmi, intellektuális vonatkozásait az önkifejezés és önfejlesztés folyamatában.

Frissítés dátuma: 2017.05.11.