Sikeres szereplés az OTDK pedagógia szekciójában

2017. április 27. - 08:00

Sikeres szereplés az OTDK pedagógia szekciójában
A XXXIII. OTDK Pedagógiai, pszichológiai, andragógiai és könyvtártudományi szekcióját ebben az évben Szegeden rendezték április 18. és 20. között. A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karát két hallgató képviselte, Csók Cintia és Török Anikó, akik a gyermekvédelem és a szociálpedagógia tagozatban mutatták be dolgozataikat.
Csók Cintia a rangos megmérettetésen első helyezést ért el. Hasonló eredményre a kar történetében eddig nem volt példa. Mindkét hallgatónknak gratulálunk, és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját.
Bocsi Veronika
(kari TDK titkár)

Az alábbiakban a két hallgató képes élménybeszámolóját olvashatják.

Csók Cintia

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara rendezte meg 2017. április 18-20. között a XXXIII. OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióját. A konferencia második napján a Gyermekvédelem, neveléselmélet és nevelésfilozófia tagozatában prezentáltam. Az előadások magas színvonalúak voltak, a zsűri minden esetben elsőként dicsért és a pozitívumokat emelte ki, majd ezt követték az építő jellegű kérdések, észrevételek és javaslatok.

Bár a napfény városában leesett az áprilisi hó, ez sem szegte kedvünket, és az előadásokat követően megtekintettük többek között a Dóm teret, a Fogadalmi templomot, a Dömötör-tornyot, a Széchenyi teret, a Klauzál teret és az Aradi vértanúk terét.

Az OTDK-ról 1. helyezéssel, emellett rengeteg tapasztalattal és élménnyel tértem haza.  Ezúton szeretnék köszönetet mondani témavezetőmnek, Dr. Gortka-Rákó Erzsébetnek, aki szakértelmével, értékes tanácsival segítséget nyújtott pályamunkám elkészüléséhez. Továbbá köszönöm Dr. habil Bocsi Veronikának, aki az adatok statisztikai feldolgozásában segítette munkánkat, és kísérőtanárként jelen volt a rendezvényen.
Török Anikó

Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció ülései, 2017. április 18.-20. között zajlottak a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán.

Pályamunkám és prezentációm témája a szenvedélybetegek szociális rehabilitációja volt, melyet a konferencia második napján adtam elő, a szociálpedagógia alszekcióban. A 15 perces beszámolót tudományos vita követte, mely során a kutatás folytatására ösztönző kérdéseket kaptam. Hasznos szakmai tapasztalatokkal és értékes kapcsolatokkal gazdagodhattam a programsorozat alkalmain is. Szeged városának néhány nevezetességét megcsodálhattuk, a fogadás - melynek a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont-, svédasztalos vacsorával, zenés-táncos esttel zárult. Ezúton köszönöm témavezetőm Dr. Gortka-Rákó Erzsébet-tanszékvezető munkáját, mely segítségével a pályamunkám befogadásra került és alkalmasnak ítélték a szóbeli prezentációra.