Dr. Szabó Edina

+36 52 229 433 / 5368
E-mail cím:
Tanulmányok
Okl. magyar nyelv és irodalom tanár
Debreceni Egyetem
2002
Gyógypedagógus, logopédia szakos tanár és logopédia szakos terapeuta
ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar
DSZIT terapeuta
LEA
Szakmai tapasztalat
2000 - 2003
kutatási, oktatási tevékenység a (szemináriumok vezetése a következő területeken: beszédtechnika, beszédművelés, helyesírás, szociolingvisztika; kutatási terület: a mai magyar börtönszleng, alkalmazott nyelvészet)
DE Magyar Nyelvtudományi Tanszék
2002
tanársegéd (oktatott előadások és szemináriumok: Beszédpedagógia, Beszédtechnika, Magyar nyelv, Grammatika, Beszédművelés)
ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar Fonetikai és Logopédiai Tanszék
2003
tanársegéd (oktatott előadások és szemináriumok: Ismeretek a diszlexia és diszlexia-prevenció köréből, Beszédművelés, Retorika)
ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolai Kar Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszék
2003 - 2006
óraadó (oktatott tárgyak: Dramaturgia, Beszédtechnika)
Schola Európa
2003 - 2007
egyetemi tanársegéd (oktatott szemináriumok: Általános nyelvészet, Retorika I; II; Beszédtechnika, Társasnyelvészet, Kommunikáció és beszédtechnika)
Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Kommunikáció Intézet
2004
logopédus a budapesti XVII. kerületi nevelési tanácsadóban (terápia a megkésett és akadályozott beszédfejlődés területén)
Budapesti Corvinus Egyetem Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet
2007 - 2010
egyetemi adjunktus (oktatott tárgyak: Beszédtechnika, Az emberi kommunikáció neurológiája, Asszertív kommunikációs gyakorlatok, Kommunikációs zavarok, Meggyőző kommunikáció, retorika)
Nyíregyházi Főiskola Pedagógusképző Kar
2010 - 2013
főiskolai docens (oktatott tárgyak: Együttnevelés, Gyógypedagógiai és gyógypedagógiai pszichológiai alapismeretek, Tanulási nehézségek, fejlesztő eljárások, Habilitáció, rehabilitáció, Nyelvtudományi speciális kollégium)
DEOEC Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Tanszék
2012
Logopédiai szakmai munka. Komplex rehabilitáció MA tananyagfejlesztés. Oktatási feladatok: Social acceptance of people with disabilities/ Communicational problems. Rehabilitációs Medicina tanfolyam: Új technikák az afázia kezelésében.
DE GYFK Pszichológia és Gyógypedagógia Tanszék
2015
Főiskolai docens. yógypedagógia BA akkreditációs feladatok. Gyógypedagógiai asszisztens felnőttképzés operatív tantervi hálójának kidolgozása, oktatási tevékenység a képzésben. Tananyag-fejlesztési tevékenység.
Megbízatások/beosztások
Főiskolia docens
Tudományos minősítés/cím
Ph.D.