Felvételizőknek

Előzetes alkalmassági vizsga

Előzetes alkalmassági vizsga óvodapedagógus, csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzési szakokon.
Ennek célja: lehetőséget adni a jelentkezési lapok benyújtása előtt az alkalmasság mérésére, megállapítására. Alkalmatlanság esetén a jelölt a felvételi eljárás keretében szervezett alkalmassági vizsgán megismételheti, javíthatja azt. "Alkalmas" minősítés esetén a felvételi eljárás során újabb alkalmassági vizsgát nem kell tenni. Az óvodapedagógus szakra jelentkezőknek ének-zenei, testi, egészségi és beszédalkalmassági vizsgát, a csecsemő- és kisgyermek-nevelő szakra jelentkezőknek egészségi és beszédalkalmassági vizsgát kell tenniük. Az előzetes alkalmassági vizsga szolgáltatás jellegű, bármely (pl. a lakóhelyhez legközelebb eső) tanító- vagy óvóképző főiskolán igénybevehető. A vizsga díja 4000 Ft, melyet az értesítésben leírtak szerint kell majd befizetni.

• Időpontja: 2017. február 4.
  • Helye: Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar, 4220 Hajdúböszörmény, Désány I. u. 1-9.

Jelentkezni levélben (elektronikus vagy postai úton) a jelentkezési lapot csatolva lehet.

Felsőoktatási felvételi tájékoztató a pontszámításrol

Felsőoktatási felvételi tájékoztató a többletpontok rendszeréről

Felsőoktatási felvételi tájékoztató a legfontosabb táblázatok összefoglalása

Pontszámító kalkulátor a (várható) felvételi összpontszámuk kiszámítására